Stemke Tool Testing Unit

Delogica Automation Design

Projekt wzorniczy specjalistycznego urządzenia niemieckiej firmy Stemke Cooling Systems. Służącego do testowania przepływu płynu w formie wtryskowej. Pracującego w warunkach fabrycznych i częstej ekspozycji na wode.

Prace obejmowały zaprojektowanie ergonomicznego i bezpiecznego rozmieszczenia elementów urządzenia, designu bryły zewnętrznej i interface użytkownika.

  • Projekt koncepcyjny
  • Prace z konstruktorami nad rozmieszczeniem elementów urządzenia
  • Projekt wzorniczy
  • Projekt Interface Użytkownika
  • Nadzór wdrożeniowy

Urządzenie do etapu prototypu powstało w rekordowym czasie półtora miesiąca. Celem projektu było wyróżnienie na tle konkurencji. Przez poprawę właściwości użytkowych i wizualnych. Pożądany przyjazny charakter urządzenia został zdefiniowany pod kodową nazwą “Jamnik”.

Zastosowaliśmy wiele zabiegów funkcjonalnych i elementów konstrukcyjnych reużywanych do wielu celów jednocześnie. Celem było zachowanie niskich kosztów wykonania przy wdrożeniu innowacyjnych w branży rozwiązań wzorniczych. Przykładowo, rama urządzenia służy nie tylko do przesuwania urządzenia i ochrony złącz wodnych. Po wywiadach z użytkownikami obecnych maszyn, zmodyfikowaliśmy ją w taki sposób by mogła służyć jako miejsce zawieszania przewodów wodnych.

Dla

Stemke Cooling Systems

Qube Automation

 

Zespół projektowy

Project Manager/Industrial Designer – Miłosz Cichoń

Industrial/Mechanical Designer – Bartosz Lipski

UX/UI Designer – Aleksandra Kuta

Sposobał Ci się blog Delogica?Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowościami!