Doładuj się wiedzą

Doładuj Się Wiedzą! – Inżynieria

Doładuj się wiedzą już teraz, albo potem. Ale zrób to. W tym wpisie zamieszczam 5 kanałów youtube z których czerpię informacje dotyczące inżynierii, mechaniki oraz ciekawych ich zastosowań w przeszłości i dziś.

Primitive Technology

Właściciel kanału nie wypowiedział w swoich filmach jeszcze ani jednego słowa. Jednak nie jest to potrzebne. Odtwarza na naszych oczach prymitywne technologie epoki kamienia, z coraz śmielszymi próbami wejścia w wytwarzanie metali. Możemy zaobserwować, jak za pomocą błota i gałęzi tworzy rozwiązania zwiększające komfort życia w dżungli.

 

Techmoan

Opisuje głównie stare urządzenia elektroniczne. Podaje ich historię, sposób działania, na jakich standardach działały. Co najważniejsze mówi też czemu poległy. Myślę że nie zdajecie sobie sprawy, ile upadłych sposobów przesyłu danych nagromadziło się przez ostatnie dziesięciolecia. Polecam jako studium przypadku.

 

Real Engineering

Kanał poświęcony wyzwaniom szeroko rozumianej inżynierii. Możemy dowiedzieć się tam w jaki sposób rozwiązywano problemy, jak powstawały największe odkrycia w dziejach ludzkości, jak zmieniły one nasze życie i co ważne jak działają. Wszystko w przyjaznej graficznie formie i zrozumiałym języku (zakładam średnio-zaawansowaną znajomość angielskiego).

 

Great Scott!

Od czasów rozpropagowania modułów Arduino, nigdy nie mogliśmy tak łatwo przekuwać naszych projektów w funkcjonalne prototypy. Warto poznać podstawy programowania i tworzenia elektroniki, chociażby żeby być świadomym ograniczeń. Great Scott jest świetnym miejscem gdzie możemy się tego nauczyć.

 

thang010146

Niepozorny kanał z ponad 2000 działających mechanizmów! Kanał jest tworzony przez emerytowanego wietnamskiego inżyniera – Nguyen Duc Thang. Jeśli mamy do czynienia z problemem natury mechanicznej, bardzo prawdopodobne że będziemy mieć gdzieś w tym zbiorze podane rozwiązanie.

 

W ten sposób, czy inny – zdobywajcie wiedzę i korzystajcie z niej!

6,393 Comments